اخبار روز ایران و جهان در برتر نیوز

سارا حاتمی در ۱۷ سالگی نقش دختر ۲۲ ساله را بازی کرد

سارا حاتمی در ۱۷ سالگی نقش دختر ۲۲ ساله را بازی کرد | برتر نیوز

ماهرخ عباسپور: سارا حاتمی بازیگر سینما این روزها در به واسطه بازی در فیلم سینمایی فیلم سینمایی «آبی روشن» به کارگردانی بابک خواجه‌پاشا چهره‌اش روی پرده سینما دیده می‌شود.

او در گفت‌وگویی درباره تجربه حضور خود در این فیلم گفت: «شناخت من از آقای خواجه‌پاشا مربوط به فیلم اول‌ ایشان یعنی «در آغوش درخت» بود که آن را در جشنواره فیلم فجر دیده بودم و وقتی از طرف دفتر تولید «آبی روشن» با من تماس گرفته شد، پذیرفتم که برای گفت‌وگو بروم. وقتی فیلمنامه را گرفتم و خواندم، آن را دوست داشتم و تصمیم به همکاری گرفتم. یکی از چالش‌هایم برای ایفای این نقش هم اختلاف سنی‌ام با کاراکتری بود که در فیلم‌نامه نوشته شده بود. در عین حال خود این کاراکتر در زندگی شخصی‌اش چالش‌هایی داشت که مواجهه با آن‌ها برای من دشوار بود.»

حاتمی درباره همکاری خود با کارگردان «آبی روشن» هم گفت: «آقای خواجه‌پاشا بسیار به من کمک کردند و مشخصا در زمینه بازی گرفتن در موقعیت‌های خاص، راهنمایی‌های زیادی می‌کردند و راه درست را نشان می‌دادند. واقعا یکی از بهترین تجربه‌های حرفه‌ای‌ام تا به امروز، همکاری با ایشان بود. در طول کار هم تعامل کامل تیمی داشتیم تا بتوانیم به نتیجه نهایی برای شکل‌گیری این کاراکتر برسیم.»

این بازیگر که حضور در «آبی روشن» پس از «کت چرمی» دومین تجربه سینمایی‌اش محسوب می‌شود، درباره نسبت این دو فیلم با هم گفت: «به‌نظرم هم از منظر داستان و هم از منظر طراحی شخصیت‌ها این دو فیلم تفاوت‌های بسیاری با هم دارند. در یکی با شخصیتی کاملا درونی مواجه بودیم و در دیگری شخصیت کاملا بیرونی بود. از نظر سنی هم کاراکترهای این دو فیلم در حدود ۵ سال تفاوت با هم داشتند.»

وی افزود: در فیلم «کت چرمی» ما با دختر نوجوانی مواجه بودیم که ناخواسته وارد یک‌سری مسائل شده بود اما در فیلم «آبی روشن» ما درواقع با یک زن طرف هستیم که با چالش‌هایی مواجه شده است. درواقع شخصیت فیلم دوم دیگر یک دختر بچه نیست.

سارا حاتمی که پیش‌تر در فصل اول سریال «زخم کاری» با مرتضی امینی‌تبار بازی مشترک را تجربه کرده بود، درباره تکرار این تجربه در فیلم «آبی روشن» توضیح داد: واقعیت این است که جنس همکاری ما در این دو پروژه، کاملا متفاوت از هم بود، به‌خصوص که در فیلم «آبی روشن» سکانس‌های مشترک کمتری هم داشتیم و به همین دلیل تعاملی از جنس آنچه قبل‌تر در «زخم کاری» تجربه کرده بودیم، با هم نداشتیم.»

وی ادامه داد: اولین تجربه حضور من در مقابل دوربین، مربوط به همین سریال آقای مهدویان بود و قاعدتا اولین تجربه بازیگری، برای هر بازیگر می‌تواند با تجربه‌های بعدی‌اش متفاوت باشد. برای من هم همین‌طور بود. زمانی که من در «زخم کاری» بازی می‌کردم، فقط ۱۵ سال داشتم و طبیعتا آقای مهدویان برای بهبود کیفیت حضورم در سریال، از من حمایت می‌کرد. اولین تجربه تصویری من در این سریال به‌خوبی رقم خورد و همچنان هم اگر نیاز با راهنمایی داشته باشم، حتما از مشورت‌های آقای مهدویان هم کمک می‌گیرم.

وی ادامه داد: «اولین ملاکی که برای انتخاب یک نقش دارم این است که فیلمنامه آنرا دوست داشته باشم. مهمتر از آن هم این است که حالم با کلیت پروژه خوب باشد. این مسئله همواره برایم ملاک بسیار مهمی بوده است.»

حاتمی درباره نگاه خود به فیلم «آبی روشن» گفت: «طبیعتا فیلم یک نگاه مذهبی دارد اما نمی‌توان آن را در زمره فیلم‌های مذهبی قرار داد. نظر شخصی‌ام این است که در فیلم به مضامین مختلفی پرداخته می‌شود که از میان آن‌ها فرآیند سفر جاده‌ای و اتفاقاتی که در سادگی تمام برای کاراکترها رخ می‌دهد، برایم جذابیت ویژه‌تری داشت.»

این بازیگر جوان که با اولین نقش‌آفرینی خود در سینما توانست سیمرغ بلورین نقش مکمل را دریافت کند، درباره تأثیر این جایزه بر فعالیت خود توضیح داد: «در ذهنیت شخصی خودم، این جایزه تأثیر چندانی نداشت چرا که همچنان همان ملاک‌هایی را مدنظر دارم که از ابتدا به آن‌ها باور داشتم و برمبنای همان‌ها هم اولویت‌های کاری‌ام را تعیین می‌کنم. قاعدتا این سیمرغ در زمینه بالارفتن تعداد پیشنهادهای کاری به من، تأثیر داشت اما ملاک‌های من برای پاسخ به این پیشنهادات، همان ملاک‌های قبلی است.»

منبع: خبر آنلاین